Sultan

Sultan Tavuğu Yumurtası


Fiyat

15.00 

Adet

     Sultan tavuğunun orta boy ve minyatür olan iki türü bulunur. Sultan tavuğu türü dünyada nadir olan bir süs tavuğudur. Genellikle beyaz renkte olurlar. Bu tavukların başlarının üzerinde tepeleri ve çenelerinin altında bulunan sakalları vardır.

     Sultan tavukları Batı ülkelerinde yapılan süs tavuğu müsabakalarında mutlaka yerini alır. Sultan Tavuğu Tarihçesi Sultan tavukları Güney Avrupa ülkelerinde ortaya çıkmıştır. Fakat Osmanlılar da sultan tavuğunu çok beğenmiştir. Osmanlı tavuğu yada Padişah Tavuğu olarakda geçer. Çoğunlukla sultan tavuğuna padişahlar saray bahçelerinde süs tavuğu alarak bakarlardı. Bu tavuğa sultan tavuğu denilmesinin nedeni başlarının üzerinde tepe bulunması ve bu tepenin padişahların başındaki kavuğa benzemesidir.

     Sultan tavuğunun 1874’te Amerikan Kümes Hayvanları Birliği’nin kusursuzluk standartlarına kabulü resmi olarak geçmiştir. Erkekleri yaklaşık 2 kg, dişileri ise 1,5kg ağırlığındadır. Sultan Tavuğu Yumurta Ve Kuluçka Özellikleri;

Yaklaşık olarak yılda 70 adet küçük beyaz yumurta yaparlar. Bacakları paçalıdır.

Bu türün gurk olduğu çok az görülür.

Davranışları ve bakımı; Sakin mizaçlı tavuklardır. Kapalı ortamlarda yetiştirilebilirler. Sultan tavuklarının barındığı yerin kuru ve temiz olması önemlidir. Bunu nedeni ise sultan tavuklarını pislenmeye müsait olan uzun tüylerinin olmasıdır. Bu tavuk türünün ayak tüyleri de çok uzundur.

     Kuluçka makinası ‘nda türü nadir görülen sultan tavuklarını yetiştirebilirsiniz. Üretimi çok özen isteyen ve yaygın olmayan sultan tavuğunun kuluçka makinası sayesinde üretimi kolay olacaktır. Fakat kuluçka makinası ‘nda ki hava koşulları ve yetiştirileceği ortam çok önemlidir. Sultan tavukların kuluçka makinası ‘nda üretimi fazla olmasa da yapılmaktadır.

Sizde bu türü nadir bulunan ve Osmanlı saray bahçelerini güzellikleri ile süsleyen bu güzel süs tavuk türünü kuluçka makinası ile ve uygun olan ısı, nem ve havalandırma ile rahatlıkla üretebilirsiniz.

Türkiye'nin tüm bölgelerine kargo ile gönderim mevcuttur. Kargo ile sadece yumurta gönderilmektedir. En az gönderim miktarı 15 adettir. Sağlıklı kargolama için tavsiye edilen yumurta gönderim miktarı 15 ve katlarıdır. Ürün gönderimleri ödeme işlemi tamamlandıktan sonra gerçekleşir. Kargo maliyeti alıcı tarafından karşılanır.

Kargo harici Balıkesir ve çevresine otobüs firmaları ile gönderim mevcuttur. Otobüs ile gönderimlerde otobüs ücretini alıcı öder. En az gönderim 15 adettir. Sağlıklı paketleme olması açısından yumurta adetleri 15 ve katları olmalıdır.

Kargo veya otobüs ile gönderim sonucu zarar gören ürünlerden firmamız sorumlu değildir. Paketi aldığınızda paketin durumunu kontrol etmeniz yaşanacak sorunların önüne geçmenizde size yardımcı olacaktır. Bu önermelerin dışında herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız iletişim bölümünden bize yazabilir, irtibat numarasından whatsapp yoluyla soru sorabilir ve facebook sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.


Yorumlar
İlk Yorumu Siz YazınYorum Yazın

Yorumunuz Başarıyla Alındı.
Yayın kontrolünden sonra burada yayınlanacak.

Hey birşeyler yanlış gitti.
Daha sonra tekrar denemelisin.