Hint

Hint Tavuğu Yumurtası


Fiyat

5.00 

Adet

     Temel olarak Müsabaka olan Hint horozları iki temel türe sahiptir.bunlar, A-Malaoid B-Bankivalar Türk hinthorozları Malaoid türünün alt türü olan aseel ırkı farsça(asil) soylu ,ari,safkan anlamına gelmektedir.Bu kelime Türkçeyede aynı şekliyle geçmiştir. asil kan ,saf,duru manasında kullanmaktayız.

      Türkiyede birçok bölgemizde gerçek hayvan severler tarafından çok özel yetiştirme sistemleriyle saf olarak yetiştirilmeye devam eden hinthorozu bölgeler arasında çok azda olsa genel yapısal özellikler fiziki görünüşleriyle birbirinden ayrılabilir.

      Türk hint horozunun genel olarak diğer ırklardan ayrımlanabilir özellikleri geniş bir kaş yapısı ve gözler bu kaş yapısının içersine gizlenmiş dışarıdan gelebilecek darbelere karşı korunaklı bir yapıya sahiptir.Ortalama olarak erkekler 3000-3500kg arasındadır. Gözler yeşilin tonlarındadır.Hakim olan renkler dişilerde kahverenginden açık kahve rengine ve siyah renklerdedir. Dövüşleri ağır, etkili elleri ,muntazam kas yapıları ,dengeli bir vucut yapıları vardır.Irklar içinde en dayanıklı horoz, hint horozudur.

    Hint Tavukları 9-10 yumurta yaptıktan sonra kuluçka olur yumurtalar açık krem rengindedir.ortalama 57-60 gr arasında yumurta ağılığı vardır.daha küçük ve daha iri yumurtalar kuluçka altına konulmaz çıkış gücü zayıf olur.

     Horozlar dik duruşları geniş göğüsleri kalın kemikli ayakları ile tam bir asalet timsalidir.İbikler fıstık ibik ,silme ibik ve silmenin çeşitli formları örneğin taş ibik gül ibik şeklinde gözlemlenir. Hinthorozlarında sakal yoktur.Genellikle horozların sırtlarında sırt saçak tüyleri bulunur.Akrabalı yetiştirilmiş damızlıklarda bazen bu saçak yoktur.Kuyruklar aşağıya doğru ortadan ikiye ayrılmış istakoz kuyruğunu andırır.ayaklar çok açık sarı ve gümüşi renklerde olabilir.

     Hinthorozunun tavuklarında her nekadar cinsiyetle bağlı kalıtımın etkisi olması beklenirken mahmuz bulunabilir.Hinthorozları ötüşleri çok kısadır hatta öterken ses boğulur. Müsabaka horozu ırkları Aseel(asil) ırkı horozlar

1-Türk asili

2-Raca asil

3-Rampuri asil

4-Haydarabad asil

5-Madras asil

6-Kalkuta asil

7-Pakistan asil

8-İran asil

9-Afgan asil Şamo ırkı horozlar

1- Okinava şamo

2-Cüce şamo

Diğer ırklar

1-Ganoi

2-ga don

3- ga cua

4-japon tuzo

5-Taivan

6-Malay

Türkiye'nin tüm bölgelerine kargo ile gönderim mevcuttur. Kargo ile sadece yumurta gönderilmektedir. En az gönderim miktarı 15 adettir. Sağlıklı kargolama için tavsiye edilen yumurta gönderim miktarı 15 ve katlarıdır. Ürün gönderimleri ödeme işlemi tamamlandıktan sonra gerçekleşir. Kargo maliyeti alıcı tarafından karşılanır.

Kargo harici Balıkesir ve çevresine otobüs firmaları ile gönderim mevcuttur. Otobüs ile gönderimlerde otobüs ücretini alıcı öder. En az gönderim 15 adettir. Sağlıklı paketleme olması açısından yumurta adetleri 15 ve katları olmalıdır.

Kargo veya otobüs ile gönderim sonucu zarar gören ürünlerden firmamız sorumlu değildir. Paketi aldığınızda paketin durumunu kontrol etmeniz yaşanacak sorunların önüne geçmenizde size yardımcı olacaktır. Bu önermelerin dışında herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız iletişim bölümünden bize yazabilir, irtibat numarasından whatsapp yoluyla soru sorabilir ve facebook sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.


Yorumlar
İlk Yorumu Siz YazınYorum Yazın

Yorumunuz Başarıyla Alındı.
Yayın kontrolünden sonra burada yayınlanacak.

Hey birşeyler yanlış gitti.
Daha sonra tekrar denemelisin.