Ameraucana

Ameraucana Tavuğu Yumurtası


Fiyat

15.00 

Adet

     Ameraucana cinsi tavuklar, Amerikan ırkı olup, diğer tavuk cinslerinden ayıran en önemli özelliği açık mavi renkte yaptığı yumurtalarıdır. Bu yumurtalardan astım tedavisi için faydalanıldığı ve bu sebeple piyasada 5 ila 10 TL arasında alıcı bulduğu gözlemlenmektedir. Bu cinsler sakin ve uysal hayvanlardır. Orta hızda büyüyüp, bazen gurk olurlar.

     Bu ırka benzer olarak açık mavi yumurta yapan diğer bir ırkta Araucana cinsidir. Araucana ırkında kuyruk bulunmamaktadır. Bu özelliği Ameraucana cinsi ile ayrımda önemli özelliklerdendir.

    Ameraucana Tavukların özelliklerinden biride kulak bölümlerinde belirgin bir şekilde sakalları bulunmaktadır. Sakallı tavuk olarakta ün salmışlardır. Mavi yeşil yumurtacı bu ırk biraz yabani olup diğer tavuk türleri ile aynı yerde bulunmaları sakıncalıdır.

     Ameraucana cinsi ,Siyah, Mavi, buğday, Kahverengi-kırmızı, sarı, Gümüş, Buğday, Beyaz renklere sahip olabilmektedir.

     Ameraucana tavukları ortalama 2,5 kg civarındadır. Yılda ortalama 170-200 arasında yumurta yaparlar.

     Turistler tarafından Türkiye’ye getirildiği ve daha sonra sayılarının arttığı düşünülmektedir.

     Ameraucana cinslerinin yaş ve güzelliğine göre fiyatları değişmektedir.

Türkiye'nin tüm bölgelerine kargo ile gönderim mevcuttur. Kargo ile sadece yumurta gönderilmektedir. En az gönderim miktarı 15 adettir. Sağlıklı kargolama için tavsiye edilen yumurta gönderim miktarı 15 ve katlarıdır. Ürün gönderimleri ödeme işlemi tamamlandıktan sonra gerçekleşir. Kargo maliyeti alıcı tarafından karşılanır.

Kargo harici Balıkesir ve çevresine otobüs firmaları ile gönderim mevcuttur. Otobüs ile gönderimlerde otobüs ücretini alıcı öder. En az gönderim 15 adettir. Sağlıklı paketleme olması açısından yumurta adetleri 15 ve katları olmalıdır.

Kargo veya otobüs ile gönderim sonucu zarar gören ürünlerden firmamız sorumlu değildir. Paketi aldığınızda paketin durumunu kontrol etmeniz yaşanacak sorunların önüne geçmenizde size yardımcı olacaktır. Bu önermelerin dışında herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız iletişim bölümünden bize yazabilir, irtibat numarasından whatsapp yoluyla soru sorabilir ve facebook sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.


Yorumlar
İlk Yorumu Siz YazınYorum Yazın

Yorumunuz Başarıyla Alındı.
Yayın kontrolünden sonra burada yayınlanacak.

Hey birşeyler yanlış gitti.
Daha sonra tekrar denemelisin.